styczeń 14, 2022

Rekrutacja do klasy 1 Szkoły Podstawowej 2022 - Zapraszamy

Serdecznie zapraszamy do udziału w rekrutacji do klasy pierwszej szkoły podstawowej na rok szkolny 2022/2023

Serdecznie zapraszamy do udziału w rekrutacji do klasy 1 Szkoły Podstawowej w roku szkolnym 2022/2023.

Spotkanie przeznaczone jest dla rodziców, którzy są zainteresowani zapisaniem swojego dziecka do Waldorfskiej Szkoły Podstawowej nr 71 w Warszawie przy ulicy Wolność 2a.

Spotkanie będzie obejmować:
- informacje o funkcjonowaniu szkoły;
- specyfikę nauczania języków obcych;
- znaczenie przedmiotów artystycznych w nauczaniu;
- oraz omówienie procedury rekrutacyjnej.

Pedagogika Waldorfska, którą z powodzeniem uprawiamy w naszej placówce przyjmuje, iż każde dziecko przychodzi na świat jako wyjątkowa indywidualność, skupiająca w sobie rozmaite możliwości. Nauczyciele w toku całej edukacji starają się je  wydobyć, a następnie rozwinąć, dając okazję do świadomego ich wykorzystywania.

Nie traktujemy wszelkich treści kształcenia i planu lekcji w sposób dogmatyczny, lecz patrzymy zawsze na ujawniające się zdolności każdego dziecka i potrzeby, które ze sobą przynosi.

Kształcimy zatem  nie w wąskich zakresach przedmiotowych, ale staramy się  rozwijać możliwie wszechstronnie indywidualne zainteresowania, otwarte podejście do życia, twórcze aktywne myślenie, a przede wszystkim staramy się nie gasić dziecięcego entuzjazmu w poznawaniu świata. Ten entuzjazm traktujemy jako podstawowy kapitał każdego człowieka, w tym przypadku każdego ucznia i nauczyciela.

Zapraszamy na platformę zoom 24.01.2022 o godz. 18:00

link do spotkania: https://zoom.us/j/8120484646?
Identyfikator spotkania: 812 048 4646
Kod dostępu: 5RkWd7